čtvrtek 11. listopadu 2010

Von Kochova fraktální vločka

Koncem října mi zablikalo ICQ a já se dočetla:

"hele, kdyz vidim tu tvoji hvezdu.. nezkouselas nekdy postavit nejakej vetsi fraktal? :)"

Nezkoušela, ale co nebylo, může být. Tiskárna vyplivla plán stavby, já do něj dokreslila pár příček a vzhledem k tomu, že dnešní den byl nedaleko, nechala jsem si Kochovu vločku na dnešek. Zdá se, že Martin na bílém koni opět nepřijede, tak mu trošku pomůžu touhle obryní, která má v průměru 122 cm.

Stavba začala trojúhelníkem, už to byla fuška. Jedna strana = 27 tyček + 26 kuliček = hodně místa na zprohýbání strany. Druhý trojúhelník do hvězdy byl podobně napínavý ... tahala jsem za vrcholové kuličky, aby se strany srovnaly.

Další dvě iterace byly jednodušší, napřed přidat do druhých třetin trojkové trojúhelníky. Pak přidat do menších druhých třetin jednotkové trojúhelníčky.

Nakonec jsem ještě přidala nějaké tyčky pro zpevnění a zvločkovatění.
Ani nevím, do jaké kategorie to zařadit. V podstatě to ani stavba není, je to spíš ležba(o: Poleží si do odpoledne, pak ji rozeberu a postavím zas něco, co se bude moci přemístit na botník.

  • 402 tyček
  • 270 kuličekPřed rozebráním jsem zkusila ještě odebrat všechny ucpávky ... a nebylo jich zrovna málo. Teď teprve je z toho správná vločka pana Nielse Fabiana Helge von Kocha.
  • 192 tyček
  • 192 kuliček

0 komentářů: